Zorginkoopbeleid Gecombineerde Leefstijl Interventie
Onze focus voor GLI ligt op voldoende contracteergraad in Friesland in combinatie met lage uitval van verzekerden tijdens het programma.

Waar zetten we op in
- Continueren van de relatie met bestaande zorgaanbieders.
- Het voortzetten van het Friese GLI-overleg. De Friese GLI betreft een samenwerking tussen diverse partijen.
- Het stimuleren van netwerkvorming en intervisie voor leefstijlcoaches en het organiseren van informatiebijeenkomsten voor verzekerden over de GLI door aanbieders.
- Het stimuleren van zelfzorg en community-vorming.
Wat is nieuw of gewijzigd
- Wij bieden een 2-jarige overeenkomst aan;
- Er is sprake van volgbeleid tussen verzekeraars overeengekomen. Deze is afgesproken t.b.v. verbetering van de contracteergraad/vermindering administratieve lasten.
- Verzekerden worden in het veranderen en vasthouden van een gewijzigde leefstijl tijdens en na de behandeling zoveel mogelijk digitaal ondersteund. Zorgaanbieders attenderen verzekerden op De Friesland-community ‘Doe Je Mee?’ zodra deze operationeel is.
- De plafondafspraken vervallen.
- De overeenkomst wordt gesloten via het Zorgverlenersportaal VECOZO.
Wat betekent dat voor u?
Graag verwijzen wij u naar ons Zorginkoopplan 2021 (pdf). Hierin vindt u de inkoopspecificaties voor Gecombineerde Leefstijl Interventie.
Voorgaande jaren inkoopspecificaties
De inkoopspecificaties voor 2020, leest u in ons Zorginkoopplan 2020 (pdf).